EnglishTurkish

Sıcak Yolluk Kontrol Ünitesi

Sıcak Yolluk Kontrol Ünitesi
27.10.2020
965

Plastiklere şekil verilebilmesi amacıyla hacim kalıplarda yeniden şekillenmesi işlemi için kullanılan ünitelere sıcak yolluk kontrol ünitesi adı verilir. Son yıllarda plastik kalıpçılığında soğuk yolluk sistemlerinen çok daha fazla kullanım için tercih edilir. Bunun sebepleri ise pek çoktur. Enerji, malzeme kazanımı ve işçilik tasarrufu sunuyor olması sebeplerden bir kaçıdır.

 Sıcak yolluk üniteleri plastik yan ekipmanları sanayinde enjeksiyon kalıplarının içine şişirme makinesinin meme kısmından yerleştirilir. Bu kısımdan plastik kalıp gözüne kadar ilerlenir. Bu sayede plastik malzemelere sıcaklık verilir. Burada önemli olan sıcaklığın herhangi bir basınç kaybına uğramadan uygulanmasıdır işlemidir. Bu işlemi sıcak yolluk panosu aracılığı ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

 Sıcak Yolluk Ünitesinde Kullanılan Araçlar

 İlk ve en önemli araç; sıcak yolluk panosu içerisinde thermocouptur. Isıtıcılar, sıcaklık kontrol cihazları, sıcak yolluk dağıtıcıları, sıcak yolluk memesi, extruder hatları sayabileceğimiz farklı araçlar arasındadır. Sıcak yolluk dağıtıcısının asıl ismi manifolddur. Temel hedefi ise plastik yan ekipmanları üretiminde malzemenin yolluk burcundan alınması işlemidir. Bu işlem sırasında en az basınç kaybı ve aynı sıcaklık memelerinin extruder hatları içerisinde bulunması esastır.

 Sıcak Yolluk Ünitelerinin Özellikleri

Öncelikle firmamız tarafından temin edilen ürünler özel tasarım halinde gerçekleşmektedir. Bu nedenle her işletmeye uygun ürün temini sağlanabilir.

Hassas ısı kontrol ayarı sayesinde plastik yan ekipmanları üretiminde uygun üretim sağlar.

Kontrol hassasiyeti birinci derecede gelişmiştir. Bu nedenle şişirme ve enjeksiyon durumlarında herhangi bir sorun olmasının önüne geçer.

Oransal çalışma özelliği sayesinde sıcak yolluk kontrol ünitesi her kanal için bağımsız çalışma özelliğine sahiptir.

Ayarlanabilir şişirme çalışma özelliği bulunur.

 Sıcak Yolluk Panosunda Rezistansın Önemi

 Pano içerisinde bulunan enjeksiyon rezistans aracılığı ile ısının elde edilmesi ve bu işlemin en kısa sürede elde edilmesi sağlanır. Bu bakımdan extruder hatları içerisinde yer alan şişirme işlemleri sırasında sıcak yolluk panosu içinde rezistans önemli bir yer tutar. Sistemin sunduğu tüm faydalara sahip olmanın yolu rezistans bakımından geçer. Kurulan sistemde yine önemli olan düzenli bakımdır.

 Sıcak Yolluk Panosu Nasıl Seçilir?

 Kullanılacak ortam sıcak yolluk panosu için her zaman göz önünde bulundurulması gereken en büyük etkenler arasındadır. Kullanım alanları içerisinde farklı çeşitlerde sıcak yolluk kontrol ünitesi üretime sunulmaktadır. Firmamız aracılığı ile üretilen sistemleri uygun fiyatlarla ve doğru tercihlerle edinebilirsiniz. Seçilen model ve marka özelliklerine göre değişkenlik gösterdiğinden uygun ünite seçimi için deneyimli müşteri temsilcilerimizden destek alarak kaliteli ve uygun fiyatlı temin gerçekleştirebilirsiniz.

Sıcak Yolluk Kontrol Ünitesi için tıklayınız.

Whatsapp
SAVROB Mekatronik
SAVROB Mekatronik
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?