EnglishTurkish

İkili Gravimetrik Dozajlama

İkili Gravimetrik Dozajlama
22.10.2020
911

Devam eden tartım ile yapılan dozajlama işlemine gravimetrik dozajlama adı verilir. Malzemenin ağırlığını sürekli olarak tartmak suretiyle yapılan uygulama; yoğunluğu değişen hammaddenin kalite, üretim ve renk hatalarını ortadan kaldırır. Hassas dozaj uygulamaları sırasında çiftli gravimetrik dozajlama istatistiksel hammadde takibi amacıyla tercih edilmelidir.

 Firmamız aracılığı ile yapılan uygulamalar çerçevesinde hangi çiftli gravimetrik dozajlama sisteminin uygun olup olmadığı konusunda bilgi verilmektedir. Deneyimli müşteri temsilcilerimizden destek alarak siz de üretimde en uygun ikili gravimetrik dozajlama tekniklerini kullanabilirsiniz.

 İkili Gravimetrik Dozajlama Nerelerde Kullanılır?

 Akışkan toz malzemesinin yanı sıra her tür katkı, kırma ve granül plastik malzemenin kullanılabildiği tartımsal dozajlama sistemidir. En üst klasmanda yer alan cihaz şişirme, ekstrüzyon ve enjeksiyon gibi uygulamaların tümünde kullanılma özelliğine sahiptir. Tartım içerisine giren katkı miktarının anlık takip özelliği plastik sabit dozajlamaya olanak sunar. Volümetrik cihazlardan daha az katkı kullanımı sağlanır.

Ekstrüzyon sektöründe,

Medikal sektöründe

Oyuncak sektöründe

Otomativ sanayinde

Ambalaj sanayinde

Plastik enjeksiyon sektöründe

Plastik şişirme, plastik yan ekipmanları sektöründe

Levha ve profil sektöründe

Film uygulamalarında

Boru ve kablo şişirme sektöründe sıklıkla kullanılan bir sistemdir.

 Saymış olduğumuz sektörlerin içeriğinde bulunan yan ürünlerde de kullanılır. Örneğin plastik imalatında plastik yan ekipmanları üretiminde de kullanılır.

 Gravimetrik Hat Kontrol Cihazı Nedir?

 Özel olarak extruder hatları uygulamaları için tasarlanan ikili gravimetrik dozajlama cihazı azalan ve artan tartı prensipleri ile çalışır. Harcanan hammadde miktarının çok hassas bir şekilde takip edilmesine olanak sunan ikili gravimetrik dozajlama hat kontrol cihazı gerçek extruder hatları kapasite değeri sağlar. Kablo, plastik, levha, boru enjeksiyon  uygulamalarında şişirme sıklıkla kullanılmaktadır. Her türlü katkı malzemesi ile çalışabilme özelliğine sahiptir.

 Tasarım açısından bakıldığında ise; temizliği ve hammaddenin değişimi oldukça kolaydır. Anlık tartım yapılabildiği gibi çiftli gravimetrik dozajlama gün, vardiya veya ay bazlı üretim takibine de olanak sunar. Kombine edilerek komponentli hale gelebilir.

 İkili Gravimetrik Dozajlayıcı Avantajları Nelerdir?

 Farklı özellikte bulunan plastik yan ekipmanları malzemelerin aynı cihaz içerisinde oranlamak suretiyle dozajlanmasına da imkan sunan ikili gravimetrik dozajlayıcı enjeksiyon  homojen karışım sağlar. Blender olarak da bilinen bu sistem şişirme ve extruder hatları uygulamalarında kullanılır. Yüksek tartım hassasiyeti sunar. Etkili katkı malzemesi karşımı ile plastik yan ekipmanları bir araya gelebilir.

 Herhangi bir ayrışmaya gerek duyulmaz. Üretim maliyetlerini düşürür. Ana malzemeler kullanılmak suretiyle artı çok pahalı plastik yan ekipmanları kullanımına gerek kalmadan üretim yapmanıza olanak sunar. Geri dönüşüm malzeme kullanımını maksimum orana çıkarır.

Whatsapp
SAVROB Mekatronik
SAVROB Mekatronik
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?