EnglishTurkish

İkili Volümetrik Dozajlama

İkili Volümetrik Dozajlama
18.10.2020
285

Hammaddeye katılan malzemelerin ağırlıklarının sürekli olarak tartılması işlemine volümetrik dozajlama denir. Hammadde yoğunluğu sürekli halde değişir. Hassas olarak dozajlanan plastik malzemeler aynı cihaz içerisinde plastik yan ekipmanları oluşumu için tasarlanmıştır. Ölçülerde farklı olan hammadde oranına göre ağırlık ve homojenlik sağlanır.

 Dozajlama sistemleri iki farklı türde gerçekleşir. Bunlar; artan tartı yöntemli dozajlama sistemleri, azalan tartı yöntemli ikili volümetrik dozajlama sistemleridir. Genellikle plastik işleme uygulamalarında kullanılır. Her türlü granül, kırma ve katkı malzemeleri enjeksiyon dozajlanması için kullanılabilir. Hacimsel yani çiftli volümetrik dozajlama prensibi ile çalışır. Hassas ayar aralığı bulunur. Patentli ikili volümetrik dozajlama vidası ile rakipsiz bir üründür.

 Firmamız tarafından temini sağlanan extruder hatları dozajlama sistemleri ile ilgili bilgiyi deneyimli ve alanında uzman müşteri temsilcilerimiz aracılığı edinebilirsiniz. Ayrıca sitemiz aracılığı ile üretim şekline göre çiftli volümetrik dozajlama önerileri sunulmaktadır. Geri dönüşümde etkin maliyet sunan ürünler ile hizmet sunumu gerçekleştiriyoruz.

 Plastik İçin İkili Volümetrik Dozajlama

 Ahşap, metal ve benzeri hammaddelerin yerini alan plastik teknolojileri günümüzde oldukça büyük gelişmelere sahne olmuştur. Farklı hammaddelerin enjeksiyon karşımı sayesinde extruder hatları farklı fiziksel ve kimyasal özelliklerin olması plastik ürünlerini farklı hale getiriyor. Bu amaçla sıvı, toz, katı halde bulunan pek çok katkı malzemesi plastik yan ekipmanları için de homojen karışım oluşturmaktadır. Ürün kalitesinin son derece iyi olması, maliyetlerin düşüşü bu sonucu doğurmuştur.

 Cam elyaf hammaddesi ele alındığında hammadenin plastik ile karışımı sonucu mukavemeti çok yüksek plastik yan ekipmanları hammaddeleri türemektedir. Gerek enjeksiyon gerekse şişirme uygulamaları boya, kaydırıcı ve benzeri katkı malzemeleri ile karıştırılıyor. Sonucunda farklı görsel, kimyasal ve fiziksel özelliğe sahip plastik ürünlerin üretilmesine olanak sunuluyor.

 Geri Dönüşümde İkili Volümetrik Dozajlama

 Nihai plastik malzemelerin kullanımı sonrası teknolojinin gelişme göstermesi sayesinde yeniden kullanımı mümkün hale gelmiştir. Orijinal hammaddeler yönetmelik gereği şişirme uygulamaları veya extruder hatları uygulamaları olarak tekrar kullanılması için kırılmaktadır. Dozajlama sistemleri ikili volümetrik dozajlama bu konuda ayrı bir sanayi oluşturmuştur.

 Gelişen teknolojik etkilerin de yardımıyla farklı dozajlama ve karıştırma şişirme yolları gelişmiştir. Çoklu dozajlama, çiftli volümetrik dozajlama, gravimetrik sistemler, artan ve azalan tartı sistem dozajlayıcıları gibi pek çok teknolojik cihaz geri dönüşüme hizmet vermeye başladı.

 İkili Volümetrik Dozajlama Fiyatları

 Geri dönüşüm projelerinin olmazsa olmazı dozajlama üniteleri uygulamalara göre farklılık göstermektedir. Bu doğrultuda hangi üretimin yapılacağının bilinmesi gerekmektedir. Hangi üretimin yapılacağına göre seçilmesi gereken dozajlama ürünleri hakkında doğru bilgiyi alanında uzman personellerimiz aracılığı ile alabilirsiniz.

Whatsapp
SAVROB Mekatronik
SAVROB Mekatronik
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?