EnglishTurkish

Toz Dozajlama Nedir?

Toz Dozajlama Nedir?
17.10.2020
260

Otomatik dozajlama yöntemi ile üst düzey doğruluk ve güvenlik sağlayarak kendiliğinden akışkan vaziyette bulunan tozu gramajlı bir biçimde hedef kaba aktarma işlemine toz dozajlama denilir. Sanayi sektöründe kullanılan ürün özellikle de plastik pvc üretiminin en önemli gereksinimleri arasındadır. El değmeden enjeksiyon biçiminde otomatik olarak hazırlanması sayesinde pvc gereksinimleri karşılanmaktadır. Sıvı ve toz halinde şişirme yapılması aracılığı ile akuple çalışması gerekli formülasyonun kullanıma hazır hale gelmesini sağlar.

 Hassas Toz Dozajlama Nasıl Gerçekleşir?

 Hassas terazi aracılığı ile yapılan bir tartımdır. Kısa bir süre içerisinde tartım yapılması istenen tozun enjeksiyon işleminden geçirilmesi şeklinde işlem gerçekleşir. Volümetrik dozajlama işlemleri ise extruder hatları ve enjeksiyon gibi elemanlar aracılığı ile gerçekleştirilir. Birim zamanda yapılan akışın ölçülmesi biçiminde şişirme hata payı bulunabilir. Çok fazla olmamak kaydıyla hata payı tolere edilebilecek orandadır.

 Toz Dozajlama Çalışma Şekilleri Nelerdir?

 Sistem üç ana temel üzerine oturtulmuştur. Çalışma prensibinde bulunan bu üç ana temel;

Manuel dozajlama: makineye extruder hatları aracılığı ile gönderilecek malzemeler tek tek tartılır.

Yarı otomatik dozajlama: istenilen oranda formülün extruder hatları aracılığı ile kaydedilerek dozajlanması aracılığı ile yapılan işlemdir.

Full otomatik toz dozajlama: istenilen orande formülün durmaksızın miksere gönderilmesi biçiminde yapılır.

Müşteri bazlı özel çözümler sunan firmamız aracılığı ile özel projeler için kullanılacak malzeme adedi, şişirme ürün ve ölçüm gereksinimleri sağlanmaktadır. Firmamız aracılığı ile yapılan ön çalışmaların ardından plastik yan ekipmanları sürecini projelendirilerek müşteri onayına sunulması ayrıcalıklı bir işlemdir. Müşteri memnuniyet odaklı çalışan firmamız deneyimli personelleri aracılığı ile üretimde fark oluşturabilirsiniz.

 Toz Dozajlama Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Maksimum kalitede üretime olanak sunar

Üretimde hız ve verimlilik sunar

Zamandan tasarruf yaparak etkili zaman yönetimi olanağı sunar

İşçilik ve enerji tasarrufları sayesinde optimum maliyet sunar

 Toz Dozajlama Sistemlerinin Genel Özellikleri

 Pvc plastik sektörü için de oldukça etkili bir yere sahip olan toz dozajlama hammaddenin hazırlanması, dolum ve plastik yan ekipmanları aracılığı ile dozajlama işlemlerini otomatik sunar. Hangi hammaddeden ne kadar isteniyorsa plastik üretimi için gerekli olan ürünün yerleştirilmesi yeterlidir. Hatasız işlem olanağı sunar. Bunun nedeni ise plastik yan ekipmanları üretiminde insan gücüne ihtiyaç duyulmamasıdır.

 Rekabetçi fiyatlarla firmamız aracılığı ile müşteri memnuniyet odaklı hizmet sunulmaktadır. Ürünlerimiz kaliteli ve paslanmaz çelik gövdeye sahiptir. Yine iç ekipmanları da paslanmaz özelliktedir. Elektronik güvenlik kontrol ve emniyet sistemleri de uzun yıllar üretim tesislerinde çalışma olanağı sunar.

Toz Dozajlama sistemleri için tıklayınız.

Whatsapp
SAVROB Mekatronik
SAVROB Mekatronik
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?